Svět se zastavil, ale naše výdejní okénka stále vydávají! Jídlo a potraviny si objednejte online a vyzvedněte, nebo nechte přivézt domů. Vše najdete na stránkách jednotlivých restaurací.

Příběh Ambiente
Začal ho psát Tomáš Karpíšek v roce 1995 ve své první restauraci v Mánesově ulici. Někdejší kuchař z Liberce kolem sebe shromáždil partu lidí, pro které byl host vážený pán. To platí dodnes a k tomu přibyla řada dalších jedinečností.
Vaříme mateřskou kuchyni
Přes mexické, italské a brazilské koncepty došli naši kuchaři k tomu, že nejlíp rozumí české kuchyni, kterou důvěrně znají. V Café Savoy tak v roce 2005 poprvé začali servírovat kachnu či řízek s bramborovým salátem, v Lokálech o čtyři roky později čepovat pečlivě ošetřené pivo a v Esce od roku 2016 péct český chleba. Díky objevu staré české kuchařky Marie B. Svobodové a zahraniční inspiraci šéfkuchaře Oldřicha Sahajdáka vznikl michelinskou hvězdou oceněný podnik La Degustation Bohême Bourgeoise, restaurace založená na naší mateřské kuchyni.
Známe svoje farmáře
Jelikož to nejčerstvější je zároveň nejchutnější, začali jsme navazovat kontakty se zemědělci z okolí. Lokálnost pro nás není trend, je to selský rozum – proč vozit suroviny přes půl planety, když můžeme vařit z toho, co roste u nás?
Propojujeme chovatele, řezníky kuchaře
Zásadním okamžikem pro nás bylo rozhodnutí mít vlastní maso. Začali jsme spolupracovat s řezníky a chovateli a společnými silami se nám podařilo najít způsob, jak vykrmovat český strakatý skot a stařit hovězí maso. Naučili jsme se vyrábět vlastní uzeniny a znovu navrátili na talíře maso z přeštických vepřů.
Jsme hrdí na české pivo
Jsme hrdí na české pivo a tradiční hospodskou kulturu, proto máme Lokály. Vévodí jim nerezovo-skleněný výčep a výčepní v kožené zástěře. Ti vlastnoručně sanitují trubky tak, aby pivo mohlo co nejčistší a nejkratší cestou putovat z tanku rovnou do půllitru. Štamgast je náš pán, proto pro něj máme vždy vyhrazený stůl.
Obklopujeme se mistry svého oboru
Pracují přímo v našich podnicích, nebo se na jejich podobě podílejí. Aleš Najbrt vytváří grafiku, architekti Tereza Froňková, Václav Červenka, Šimon Brnada či Rudolf Netík interiéry, lustr v Bokovce, Myšákovi a La Degustation Bohême Bourgeoise jsou dílem studia Olgoj Chorchoj, přední čeští ilustrátoři, fotografové a autoři připravují náš časopis...
Víc hlav víc ví
Než se narodí nová restaurace, schází se majitel s budoucí posádkou, architektem, marketingem a dalšími odborníky. Na realizaci každého podniku se podílí tým zhruba třiceti lidí. Než přivítají první hosty, uběhne zpravidla devět měsíců.
Cestujeme po celém světě
Například z Neapole jsme přivezli pec na pizzu, pro passadory do Brasileir jsme si dojeli do São Paula, než jsme otevřeli Bokovku, propili jsme se pařížskými vinárnami a kvůli Esce prošli křížem krážem Londýn. Abychom se mohli pořád posouvat, potřebujeme inspiraci čerpat i v zákulisí restaurací. Vysíláme proto do světa naše kuchaře. Nabyté informace sdílí oni s námi a my s vámi – třeba online na blogu Jídlo a radost.
Vidíte nám až do kuchyně
Prostřednictvím sociálních sítí nám vidíte až do kuchyně. Protože ctíme zásadu opravdovosti, nic nepřikrášlujeme a na talíř dostanete to, co jste viděli na fotce. Ale nejsme neomylní! Reklamace je pro nás příležitost – pomáhá nám zlepšovat se a taky utužit vztah s hosty.
Na prvním místě je pro nás host
Za posledních víc jak 20 let se toho v Ambiente změnilo hodně. Dvě věci ale zůstaly stejné. Všechno tohle je možné jen díky tomu, že nás práce baví. A na prvním místě je pro nás stále spokojený host, který se k nám vrací. Proto si hospodu od nás nejde koupit za peníze.